työtaistelut: Yk­si­tyi­sen so­siaa­li­pal­ve­lu­alan työ­rii­das­sa ei vielä sopua – uudet lakot uh­kaa­vat alkaa kes­ki­viik­ko­na

kolumni: Säh­kö­tuet olivat pa­niik­ki­rat­kai­su, jossa rahaa jaet­tiin surutta myös rik­kail­le

Mielipide: Pel­ko­sen­nie­mi ei ole krii­si­kun­ta

Mainos: Lapin Kansa Digi 13,90 €/kk – tilaa tästä

Tilaajille

Reilu vuosi sitten avattu liike kaipaa jo lisää tilaa – Koil­lis-Tar­vik­keen Sami Nyys­sö­nen on Ke­mi­jär­ven vuoden yrit­tä­jä

Koillis-Tarvikkeen Sami Nyyssönen on Kemijärven vuoden yrittäjä

Sami Nyyssönen on tyytyväinen Koillis-Tarvikkeen osaavaan ja ammattitaitoiseen henkilökuntaan, sillä työvoimapula koettelee eri aloja.
Sami Nyyssönen on tyytyväinen Koillis-Tarvikkeen osaavaan ja ammattitaitoiseen henkilökuntaan, sillä työvoimapula koettelee eri aloja.
Kuva: Katja Palmqvist

Kemijärven Vuoden yrittäjä Sami Nyyssönen hakee jo kasvua reilu vuosi sitten avatulle Koillis-Tarvike oy:lle.

Huhtikuussa 2021 ovensa avannut IKH-ketjuun kuuluva myymälä Rovaniementien varressa on otettu hyvin vastaan.

Lue Digiä 1 kk _vain 1 €_

Tutustu, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.