Tilaajille

Piz­za­uu­nis­sa val­mis­tuu aito ita­lia­lai­nen pizza, mutta voi sillä val­mis­taa paljon muu­ta­kin kuten pa­ta-ate­riat, leivät ja lei­von­nai­set

Kokkolalainen Samir Ressam saa valmistettua halutessaan kaikki ruokansa mökin kesäkeittiön pizzauunissa. Entisen pitsayrittäjän erikoisuus ovat aidot, pizzauunissa valmistuvat italialaiset pizzat.

Alavetelissä sijaitsevan Samir Ressamin kesämökin kesäkeittiöstä kantautuva ruoantuoksu saa ohikulkijoilla veden kielelle. Ressamin pizzauunissa valmistuvat niin pata-ateriat, pizzat, leivät kuin leivonnaisetkin. Ammatikseenkin kokkina työskentelevä Ressam kertoo valmistavansa perheelleen ruokaa joka päivä, eikä pesäeroa keittiöön ole tarvetta tehdä lomallakaan.

– Ruoanlaitto on minulla veressä. Ei mene päivääkään, etten kokkaisi.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – löydä suosikkisi klassikoiden ja uutuuksien joukosta.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä