Vaalikone: Katso Lapin Kansan vaa­li­ko­nees­ta, kuka eh­dok­kais­ta on lä­him­pä­nä aja­tus­maail­maa­si

Podcast: Miksi edes kam­pan­joi­da, kun edus­kun­ta­paik­ka vaatisi ih­met­tä? Vie­raa­na Eemeli Kajula ja Elina Kuula

Kysely: Oletko kokenut tai to­dis­ta­nut häi­rin­tää ur­hei­lus­sa?

Mainos: Mitä enemmän tiedät sitä helpommin äänestät, tilaa tästä Lapin Kansa 2 kk 59,90 euroa

Kolumni
Tilaajille

Päi­vä­kir­ja: Korona toi ai­vo­su­mun – goog­let­te­lin mur­tu­nee­na Beat­le­sin jä­se­niä, jotka pitäisi muistaa nor­maa­lis­ti lon­kal­ta

Monenlaista räkäkirnua on nähty ja koettu tällekin syksylle, mutta nyt se vasta myrkyn lykkäsi.

Itse koronan nopeiden ja ärhäköiden oireiden vaihe meni osaltani parissa päivässä ohi. Olin jo huojentunut, että vähällä pääsin jos tämä oli tässä.

Olen suhtautunut hieman vähätellen koronan jälkeiseen sakeaan aivosumuun ja kaatavaan väsymykseen, vaikken mikään denialisti olekaan ja rokotteet olen hakenut peloitta.

Itse piti jälkioireet kuitenkin kokea. Nyt ymmärrän mistä on kyse.

Lue Digiä 1 kk _vain 1 €_

Tilauksella pääset lukemaan rajoituksetta tämän ja muita kiinnostavia artikkeleita, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.