"Ovat tie­toi­ses­ti joh­ta­neet meitä har­haan" – P­fei­fe­rin Josef Dringel kom­men­toi ly­hyes­ti Pölkky oy:n mil­joo­na­kiis­taa, Vir­ran­nie­mi vai­ke­nee

Pölkky Oy:llä on tuotantolaitoksia Kuusamossa keskustan lähellä (kuvassa) ja Alakitkalla, ja lisäksi Taivalkoskella, Kajaanissa ja Oulussa.
Pölkky Oy:llä on tuotantolaitoksia Kuusamossa keskustan lähellä (kuvassa) ja Alakitkalla, ja lisäksi Taivalkoskella, Kajaanissa ja Oulussa.
Kuva: Jussi Väätäinen

Itävaltalainen Pfeifer kommentoi Kaleva Medialle lyhyesti yhtiön ja kuusamolaisen Pölkky Oy:n yrityskaupan jälkeen syntynyttä kiistaa, josta uutisoimme perjantaina.

– Olemme yrityksenä vahvasti sitä mieltä, että Pölkky Oy:n myyjät ovat tietoisesti johtaneet meidät harhaan, kun Pfeifer oli hankkimassa Pölkkyä.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä