Luu­la­jan mur­has­ta yksi otettu kiinni – Am­pu­mi­sel­la ar­vel­laan olevan yh­teyk­siä Ete­lä-Ruot­sin ri­kol­lis­pii­rei­hin

Norrbottenin poliisi on pidättänyt noin 30-vuotiaan miehen perjantai-iltana sattuneesta murhasta Luulajassa. Ampumisessa kuoli 25-vuotias nainen.

Norrbottenin poliisi jatkoi viikonvaihteessa surmapaikan teknisiä tutkimuksia ja alueen asukkaiden kuulemisia.

Perjantai-iltana Luulajan pohjoispuolella Notvikenin alueella kuultiin useampia laukauksia. NSD:n haastattelemat todistajat ovat kertoneet kuulleensa yhteensä neljä laukausta.

Poliisi löysi rannan läheisyydestä 25-vuotiaan naisen kuolleena.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä