Vaalikone: Katso Lapin Kansan vaa­li­ko­nees­ta, kuka eh­dok­kais­ta on lä­him­pä­nä aja­tus­maail­maa­si

Pääkirjoitus: Vii­mei­nen­kin hy­väk­syi, Na­to-kat­se nyt pi­kai­ses­ti Suomen rooliin puo­lus­tus­lii­tos­sa

Vaalit: Kuka on edus­kun­ta­vaa­lien Lapin ää­ni­ha­ra­va? Veikkaa ja voita

Mainos: Mitä enemmän tiedät sitä helpommin äänestät, tilaa tästä Lapin Kansa 2 kk 59,90 euroa

Tilaajille

Le­gen­daa­ri­nen Ala­kun­nak­sen grilli Ro­va­nie­mel­lä saa uuden yrit­tä­jän: "Val­mis­ta pitäisi olla avauk­seen kolmen viikon ku­lut­tua"

Grillin tuore yrittäjä Kaisa Heikkilä on puolisonsa Jari Rantasen kanssa kunnostanut grillikioskia sisältä. Muun muassa seiniä on maalattu.
Grillin tuore yrittäjä Kaisa Heikkilä on puolisonsa Jari Rantasen kanssa kunnostanut grillikioskia sisältä. Muun muassa seiniä on maalattu.
Kuva: Jussi Leinonen

Rovaniemeläinen Alakunnaksen grilli aloittaa toimintansa uudelleen huhtikuussa. Autogrillin uusi yrittäjä Kaisa Heikkilä kertoo, että grillin luukut on tarkoitus avata uudella nimellä 1.

Lue Digiä 1 kk _vain 1 €_

Tilauksella pääset lukemaan rajoituksetta tämän ja muita kiinnostavia artikkeleita, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.