Ky­syim­me, miksi Lapin kuntien ko­ro­na­ro­ko­tus­ten ai­ka­tau­lut poik­kea­vat niin paljon toi­sis­taan? – katso jutusta oman kuntasi ro­ko­tus­ai­ka­tau­lu ja ohjeet

Lapin hyvinvointialueen koronarokotusten tehosteannosten antamisessa on useanlaisia alkupäivämääriä, selviää hyvinvointialueen aikatauluista.

Lapin Kansa kertoi perjantaina, että koronatartuntoja on todettu nyt etenkin Meri-Lapin alueella, jossa sairaalahoidossa oli 48 henkilöä.

Meri-Lapin alueen kunnista Kemi ja Simo aloittavat koronarokotusten antamisen ensimmäisenä Lapissa, ensi viikon tiistaina 7. marraskuuta. Torniossa aikoja on varattavissa keskiviikkona 8.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä