Kit­ti­län len­to­ase­man uu­dis­tus­työt val­mis­tui­vat – "Olemme ylpeitä Lapin len­to­ase­mil­le teh­dyis­tä uu­dis­tuk­sis­ta"

Kittilän lentoaseman uudistustyöt matkustusmukavuuden eteen ovat valmistuneet. Arkistokuva.
Kittilän lentoaseman uudistustyöt matkustusmukavuuden eteen ovat valmistuneet. Arkistokuva.
Kuva: Jouni Porsanger

Kittilän lentoaseman uudistustyöt ovat valmistuneet ja lentoasemayhtiö Finavian viiden miljoonan euron lisäinvestointi Lapin lentoasemien kehitysohjelmaan on saatu valmiiksi.

Kittilän lentoaseman uudistustöihin investoitiin yhteensä 20 miljoonaa euroa, eli kolmannes Finavian 60 miljoonan euron kokonaisinvestoinnista.

Kittilän lentoasemalla panostettiin matkatavaran käsittelyn, lähtöselvityksen ja turvatarkastuksen kehittämiseen.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä