Ke­vät­sii­voa­mi­sen ei tar­vit­se olla lop­pu­ma­ton työmaa – koti pysyy siis­ti­nä ja viih­tyi­sä­nä ihan pie­nil­lä toi­mil­la

Kotona oleilu ja kevät saavat monet heräämään siihen, että kevätsiivouksen aika koittaa. Siivoamista ei Lapin Marttojen toiminnanjohtajan Leila Raution mukaan kannata ottaa urakkana tai stressin aiheena.

Rautio kannustaa tekemään päivittäin pieniä siistimisiä. Pedattuun vuoteeseen päätyy vähemmän pölyä ja huoneen yleisilme pysyy siistinä. Siistit keittiön tasot ja tavarat oikeilla paikoillaan lisäävät viihtyisyyttä.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä