Kau­pun­gin mat­kai­lu­yh­tiö nousi kan­nat­ta­vak­si ja vaihtoi nimeään – Lapin mat­kai­lun pai­su­mi­nen näkyy Kemissä

Viime kauden 36 000 risteilyasiakkaan määrä ylittynee kuluvalla kaudella.

Italialaiset Alice Colzi sekä Claudio, Giulio ja Francesco Madeoa vierailivat Kemin lumilinnassa torstaina. He olivat viikon Lapin kiertueella, joka ulottuu myös Norjan puolelle.
Italialaiset Alice Colzi sekä Claudio, Giulio ja Francesco Madeoa vierailivat Kemin lumilinnassa torstaina. He olivat viikon Lapin kiertueella, joka ulottuu myös Norjan puolelle.
Kuva: Jussi Saarela

Lapin matkailun paisuminen näkyy nyt Kemin suunnallakin. Turisteja pukkaa Perämeren pohjukkaan kovenevaa tahtia.

Italialainen Madeon perhe kävi tutustumassa Kemin lumilinnaan Lapin kiertueellaan torstaina.

Kesällä on aikaa lukea!

Nappaa Lapin Kansa Digin ensimmäiset _2 kk 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä