Golfin parissa unoh­tu­vat ar­ki­huo­let – ro­va­nie­me­läis­ten Sari ja Okko Rekun täy­del­li­nen vii­kon­lop­pu vie­räh­tää vi­he­riöl­lä

Golfista tuli Sari ja Okko Rekun yhteinen intohimo. Kun lapset olivat pieniä, pariskunnalla ei olisi ollut mahdollista harrastaa lajia. Nyt aikaa on.

Okko ja Sari Reku löysivät golfista yhteisen harrastuksen. Luonnossa liikkuminen ja kilpailu koukuttivat heidät lajin pariin.
Okko ja Sari Reku löysivät golfista yhteisen harrastuksen. Luonnossa liikkuminen ja kilpailu koukuttivat heidät lajin pariin.
Kuva: Markku Saukko

Kesäkuinen alkuilta Ounasvaaran Golfpuistossa. Alkukesän vehreys ja valo antavat parastaan. Parkkipaikka on jo täynnä autoja – toimittaja saa jopa etsiä kulkupelilleen sijaa.

Aktiiviset golfin harrastajat, aviopari Sari ja Okko Reku saapuvat paikalle golfkärryjään vetäen.

Kesällä on aikaa lukea!

Nappaa Lapin Kansa Digin ensimmäiset _2 kk 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä