Einillä menee taas lujaa – ­Pel­los­ta ko­toi­sin olevan dis­ko­ku­nin­gat­ta­ren kei­koil­la käy nykyään kolmen su­ku­pol­ven yleisöä

Eini tekee yli sata laulukeikkaa vuodessa ja jaksaa hyvän peruskunnon ja tasapainoisen elämän ansiosta.
Eini tekee yli sata laulukeikkaa vuodessa ja jaksaa hyvän peruskunnon ja tasapainoisen elämän ansiosta.
Kuva: KIMMO BRANDT

Laulaja Eini, 64, on viime vuosina elänyt uuden nousun aikaa, ja kysyntää riittää niin keikoille kuin erilaisiin viihdeohjelmiin.

– Haastattelupyyntöjäkin tulee valtavasti, ja joudun usein sanomaan ei. Mihinkään tyhjänpäiväisyyksiin en enää lähde mukaan, Eini toteaa.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä