Marjanpoimijat: Yk­si­kään thai­maa­lai­nen ei jät­tä­nyt vii­su­mi­ano­mus­ta mar­jan­poi­min­taa varten

Pääkirjoitus: Sää­ty­ta­lol­la esillä oleva ay-liik­keen ve­ro­etu­jen ka­ven­ta­mi­nen on tu­li­kuu­ma kysymys

Ylioppilaat: Katso tästä Lapin lu­kioi­den val­ko­la­kin saajat

Mainos: Lapin Kansa Digi 13,90 €/kk – tilaa tästä

Toimistohotellit
Entisellä Pohjolan Sanomien kiinteistöllä on uusi omistaja – Riku Matikainen suunnittelee tiloihin muun muassa toimistohotellia

En­ti­sel­lä Poh­jo­lan Sa­no­mien kiin­teis­töl­lä on uusi omis­ta­ja – Riku Ma­ti­kai­nen suun­nit­te­lee ti­loi­hin muun muassa toi­mis­to­ho­tel­lia

03.03.2022 09:24
Entiseen Laatikaisen liikehuoneistoon Posiolla kaavaillaan muun muassa toimistohotellia – " Huoneistossa voisi olla myös tiloja järjestötoiminnalle ja kunnan yrityspalvelupiste"

En­ti­seen Laa­ti­kai­sen lii­ke­huo­neis­toon Po­siol­la kaa­vail­laan muun muassa toi­mis­to­ho­tel­lia – " ­Huo­neis­tos­sa voisi olla myös tiloja jär­jes­tö­toi­min­nal­le ja kunnan yri­tys­pal­ve­lu­pis­te"

10.01.2022 10:22
Tilaajille