40-vuo­tias Kimmo Laiho eli Elas­ti­nen: "Nor­maa­li ai­kuis­tu­mi­nen oli mah­do­ton­ta – Elin pitkään irti ar­jes­ta"

40 vuotta täyttävä Kimmo Laiho sanoo isyyden olleen elämänsä suurin mullistus ja arvojen muokkaaja.
40 vuotta täyttävä Kimmo Laiho sanoo isyyden olleen elämänsä suurin mullistus ja arvojen muokkaaja.
Kuva: Antti Aimo-Koivisto

– Elämäni on ollut tähän saakka merkillistä. Kuin todellisuudesta irti oleva kupla, jota määrittivät vuosien ajan vain musiikki ja sen tekeminen, Kimmo Laiho eli Elastinen sanoo.

Laihon musiikkiura käynnistyi lukion toisella luokalla, kun hiphopia lapsesta asti kuunnellut, omia sanoituksia tehnyt ja breakdancea harrastanut helsinkiläinen tutustui rasisminvastaisen musikaalin esiintyjäryhmässä Henrik Rosenbergiin eli Iso H:hon.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä