Ulos­ot­to­lai­tok­sen Ke­mi­jär­ven toi­mi­paik­ka lak­kau­te­taan

Ulosottolaitoksen Kemijärven toimipaikka lakkautetaan 1. kesäkuuta. Jatkossa Kemijärveä lähin Ulosottolaitoksen toimipaikka on Rovaniemellä.

Oikeusministeriön antama asetusmuutos Ulosottolaitoksen toimipaikoista ja niiden tehtävistä astui vuoden 2025 heinäkuun alussa. Asetuksen mukaan Ulosottolaitoksen toimipaikkojen määrä on jatkossa 29. Muut kuin asetuksessa mainitut toimipaikat lakkautetaan vaiheittain.

Jatkossa Ulosottolaitoksella on toimipaikat Espoossa, Helsingissä, Hyvinkäällä, Hämeenlinnassa, Inarissa, Joensuussa, Jyväskylässä, Kajaanissa, Kemissä, Kokkolassa, Kouvolassa, Kuopiossa, Kuusamossa, Lahdessa, Lappeenrannassa, Maarianhaminassa, Mikkelissä, Oulussa, Porissa, Porvoossa, Raaseporissa, Rovaniemellä, Savonlinnassa, Seinäjoella, Tampereella, Turussa, Vaasassa, Vantaalla ja Ylivieskassa.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä