"Tämä oli liian raskas kausi" – Ro­va­nie­men Pal­lo­seu­ran naisten rans­ka­lai­nen vi­siit­ti Kan­sal­li­ses­sa Yk­kö­ses­sä päättyi rö­kä­le­tap­pioon

Turun Palloseuralle vierasvoitto oli riemukas, kun se säilytti sarjapaikkansa.

Turun Palloseura juhli lauantaina Rovaniemen keskuskentällä paitsi leveää vierasvoittoa Rovaniemen Palloseurasta myös ensi kauden paikkaa Kansallisessa Ykkösessä.
Turun Palloseura juhli lauantaina Rovaniemen keskuskentällä paitsi leveää vierasvoittoa Rovaniemen Palloseurasta myös ensi kauden paikkaa Kansallisessa Ykkösessä.
Kuva: Anssi Jokiranta

– Tämä oli raskas kausi, Rovaniemen Palloseuran naisten edustusjoukkueen päävalmentaja Juho Pernu totesi ensimmäisenä pelikauden päätyttyä lauantaina Rovaniemen keskuskentällä.

Kakkosvalmentaja Jukka Heino tarkensi vielä, että kausi oli "liian raskas".

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä