Tilaajille

Syyt­tä­jä ei hae muu­tos­ta kä­rä­jä­oi­keu­den pää­tök­seen, joka on nyt lain­voi­mai­nen: Aa­mu­leh­den pää­toi­mit­ta­jan rek­ry­toin­nis­sa ei ollut työ­syr­jin­tää

Pirkanmaan käräjäoikeuden joulukuussa tehdyt päätökset ovat nyt lainvoimaisia sekä Alma Media Oyj:n toimitusjohtaja Kai Telanteen että henkilöstöjohtaja Virpi Juvosen osalta.

Pirkanmaan käräjäoikeuden päätös, jonka mukaan Aamulehden päätoimittajan rekrytoinnissa ei tapahtunut työsyrjintää, on nyt lainvoimainen.

Sisä-Suomen syyttäjä ilmoitti tiistaina, ettei se hae muutosta Pirkanmaan käräjäoikeuden joulukuun alussa tekemään ratkaisuun.

Pirkanmaan käräjäoikeus hylkäsi 5.12.2019 Alma Media Oyj:n toimitusjohtaja Kai Telannetta ja henkilöstöjohtaja Virpi Juvosta vastaan nostetut syytteet työsyrjinnästä.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä