Poh­jois­poh­jan­maa­lai­nen Wiimax ostaa Es­ke­li­sen Lapin Lin­jo­jen lii­ke­toi­min­nan

Kaupalla ei ole vaikutusta asiakassuhteisiin, sovittuihin tilausajoihin, liikennöityihin linjavuoroihin tai työntekijöihin.

J.M. Eskelisen Lapin Linjat oy:n toimitusjohtaja Tomi Gröhn (vas.) ja Wiimaxin toimitusjohtaja Henri Hihnala kättelivät liiketoimintakaupan kunniaksi.
J.M. Eskelisen Lapin Linjat oy:n toimitusjohtaja Tomi Gröhn (vas.) ja Wiimaxin toimitusjohtaja Henri Hihnala kättelivät liiketoimintakaupan kunniaksi.
Kuva: Wiimax

Wiimax on ostanut Eskelisen Lapin Linjojen liiketoiminnan. Liiketoiminta siirtyy Wiimaxille syyskuun ensimmäisestä päivästä lähtien.

J.M. Eskelisen Lapin Linjat Oy on vuonna 1928 perustettu perhevetoinen yritys, jolla on juuret Lapissa ja sen pääpaikka on Rovaniemi.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä