Pal­lo­lii­tol­le heltisi ko­ro­na-ai­ka­na poik­keus­lu­pa Olym­pis­ta­dio­nil­le – "Yh­tei­sel­lä asialla tässä ollaan"

Kansojen liigan Suomi-Wales-avausottelu pelataan syyskuun alussa Olympiastadionilla.

Huuhkajien kannattajat eivät pääse Kansojen liigan Suomi-Wales-avausotteluun, sillä se pelataan tyhjällä Olympiastadionilla..
Huuhkajien kannattajat eivät pääse Kansojen liigan Suomi-Wales-avausotteluun, sillä se pelataan tyhjällä Olympiastadionilla..
Kuva: Anssi Jokiranta

Palloliitto sai keskiviikkona haluamansa, kun opetus- ja kulttuuriministeriö ilmoitti, että miesten Kansojen liigan jalkapallomaaottelu Suomen ja Walesin välillä voidaan järjestää Helsingin Olympiastadionilla.

Suomen avausottelu pelataan 3. syyskuuta Euroopan jalkapalloliitto Uefan määräämän tiukan protokollan eli säännöstön mukaisesti.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä