Nuorten maail­man­mes­ta­ri ank­ku­roi Vuo­kat­ti Ski Teamin ti­li­päi­vän – Ou­nas­vaa­ral­ta 6000 euron pal­kin­to­ra­hat

Visa Ski Team Kemi neljäs naisten viesticupin päätöksessä.

Vuokatti Ski Teamin ankkuri Jaskin Kähärä pääsi tuulettiin ykkössijaa liki minuutin erolla seuraavaan.
Kuva: Pekka Aho

Naisten viesticupin voiton jo aiemmin varmistanut Vuokatti Ski Team otti omansa myös Ounasvaaralla. Vuokatin trio Vilma Nissinen, Eveliina Piippo ja Jasmin Kähärä jätti 3x5 kilometrin viestissä kakkoseksi nousseen Kainuun Hiihtoseuran liki minuutin päähän.

Lauantai oli Vuokatille myös tilipäivä, sillä kokonaiscupin voitosta lohkesi seuralle 5000 euroa ja Ounasvaaran viestivoitosta 1000 euroa lisää.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä