Tilaajille

Kuk­ka-alan yrit­tä­jä Suvi Kan­to­luo­to tietää, mitkä lajit ja värit ovat nyt suo­sit­tu­ja ja mitä on kuk­ka­te­ra­pia – Näin sidot oman kimp­pu­si

Arki piristyy kukkien voimalla jo ostamalla kauniin kimpun maljakkoon. Jos sidot itse asetelmasi, saat vielä enemmän mielihyvää. Terälehtien erilaiset tunnut sekä kukkien värit, tuoksut ja muodot hivelevät aisteja.

Suvi Kantoluoto kertoo, että kukkakimppuun valitaan nyt monenvärisiä kukkia ja huolettomasti eri lajikkeita.
Suvi Kantoluoto kertoo, että kukkakimppuun valitaan nyt monenvärisiä kukkia ja huolettomasti eri lajikkeita.
Kuva: Helena Saine-Laitinen

Värejä! Niitä pitää nyt olla kukkakimpuissakin piristämässä niin arkea kuin juhlaa.

– Kukkakimppuun valitaan nyt monenvärisiä kukkia, mutta myös huolettomasti eri lajikkeita. Trendikkäimmässä kimpussa voi olla vaikka jokainen kukka eri lajiketta ja väriä, kertoo kukka-alan yrittäjä Suvi Kantoluoto.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä