Ke­ra­miik­ka­tai­tei­li­jat ympäri maail­maa ko­koon­tui­vat Po­siol­le – "Ei ole help­poa, jos yk­si­tois­ta hen­ki­löä luo samaa teosta"

Diagonal11-ryhmän yhdeksän jäsentä Kirikeskuksen ulkoseinän muraalin edessä keskiviikkona. Vasemmalta Shamai Gibsh, Steve Hilton, Evelyne Schoenmann, Shulamit Millar, Viivi Varesvuo, Susan Beiner, Kylli Koiv, Janice Hunter ja Adil Writer. Patty Wouters ja muraalin aiheen keksinyt Regina Heinz olivat lähteneet kotimatkalle jo tiistaina.
Diagonal11-ryhmän yhdeksän jäsentä Kirikeskuksen ulkoseinän muraalin edessä keskiviikkona. Vasemmalta Shamai Gibsh, Steve Hilton, Evelyne Schoenmann, Shulamit Millar, Viivi Varesvuo, Susan Beiner, Kylli Koiv, Janice Hunter ja Adil Writer.

Syystarjous, Sinulle!

Lapin Kansa Digin ensimmäiset _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus sovelluksessa ja verkkosivuilla Näköislehdet ja arkisto Podcastit, galleriat ja live-lähetykset Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit, koulutukset ja tilaajaedut
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä