Ilkka Herola on yksi Suomen suu­rim­mis­ta mi­ta­li­toi­vois­ta ensi hel­mi­kuun olym­pia­lai­sis­sa

Kuusamo
Ilkka Herola on kantanut suomalaisen yhdistetyn mainetta useita vuosia. Ensi helmikuussa hän lukeutuu suurten sinivalkoisten mitalitoivojen joukkoon.
Ilkka Herola on kantanut suomalaisen yhdistetyn mainetta useita vuosia. Ensi helmikuussa hän lukeutuu suurten sinivalkoisten mitalitoivojen joukkoon.
Kuva: Mikko Halvari

Loppuiko viime kausi kesken?

Kysymys nousi ilmoille, kun Ilkka Herola ylitti maaliviivan yhdistetyn maailmancupin kilpailussa pohjoismaisten hiihtolajien pyhässä paikassa Holmenkollenin stadionilla.

Pitkän uran ensimmäinen tolppa maailmancupissa tuli MM-kisojen jälkimainingeissa, mutta Herola oli jo Trondheimissa hyvässä vireessä.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä