Hui­pul­ta uuteen: Olym­pia­lai­set ovat ur­hei­lu­toi­mit­ta­jan in­to­hi­mo – entinen pai­non­nos­ta­ja Jaarli Pirkkiö puuhaa yhä ak­tii­vi­ses­ti lajinsa parissa

Urheilutoimittaja Jaarli Pirkkiö on edelleen aktiivisesti mukana painonnostopiireissä. Hän harrastaa edelleen painonnostoa ja järjestää kisoja.
Urheilutoimittaja Jaarli Pirkkiö on edelleen aktiivisesti mukana painonnostopiireissä. Hän harrastaa edelleen painonnostoa ja järjestää kisoja.
Kuva: Timo Törmänen

Entinen painonnostaja, nykyinen Lapin Kansan urheilutoimittaja Jaarli Pirkkiö oli innostunut urheilusta jo pikkupoikana.

Rovaniemeläinen pelasi jalkapalloa Rovaniemen Reippaan riveissä, tennistä piirinmestaruustasolla ja treenasi ahkerasti yleisurheilua aina 15-vuotiaaksi saakka.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä