Tilaajille

Enää yksi sa­lais­ta tietoa netissä le­vit­tä­neis­tä on van­git­tu­na – KRP:n tut­kin­nan­joh­ta­jan mukaan esi­tut­kin­ta on edennyt ihan hyvin

Turvallisuussalaisuuden paljastamisesta epäilty kolmikko vangittiin Oulun oikeustalossa 14. huhtikuuta.
Turvallisuussalaisuuden paljastamisesta epäilty kolmikko vangittiin Oulun oikeustalossa 14. huhtikuuta.
Kuva: Susanna Kemppainen

Toinen turvallisuussalaisuuden paljastamisesta epäillyistä miehistä on vapautettu, kertoo Keskusrikospoliisin (KRP) rikoskomisario Jukka Nurmenniemi.

Mies vapautettiin tämän viikon tiistaina, koska tutkintavankeudelle ei Nurmenniemen mukaan ollut enää tarvetta.

Oulun käräjäoikeus vangitsi huhtikuussa kaksi 45-vuotiasta miestä ja yhden 37-vuotiaan naisen epäiltynä turvallisuussalaisuuden paljastamisesta.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä