Val­kea­kos­ken Hakan ko­ti­avauk­ses­ta tuli ka­tast­ro­fi – pää­val­men­ta­ja Teemu Tainio oli sivussa toi­mit­si­ja­kiel­lon takia

Vuosi sitten silloinen miesten jalkapalloliigan nousija Haka otti ensimmäisen kotivoittonsa vasta lokakuussa, ja myös tämä kausi on alkanut kotikentällä nihkeästi. Tämän vuoden liiganousija KTP haki perjantaina kolme pistettä 3–0-voitollaan.

– Kun ottaa 0–3 sarjanousijalta pataan kotona, pitää olla tosi pettynyt. Luojan kiitos ei ollut enempää katsojia kuin 50, kommentoi toimitsijakiellossa ollutta päävalmentaja Teemu Tainiota tuurannut Mikko Manninen.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä