TuTo Volley hakee len­to­pal­lon lii­ga­paik­kaa

Turkulaisen TuTo Volleyn hallitus on päättänyt käyttää miesten 1-sarjan voiton myötä tulleen mahdollisuuden hakea paikkaa lentopallon Mestaruusliigaan kaudelle 2021–2022.

– Kuten aiemmin keväällä ilmoitimme, niin tavoite on nousta Mestaruusliigaan jo kaudeksi 2021–2022. 1-sarjan voiton myötä ansaitsimme mahdollisuuden hakea liigapaikkaa ja kun koronakaudesta huolimatta pääsemme liikkeelle taloudellisesti puhtaalta pöydältä, niin hölmöä se olisi ollut jättää tilaisuus käyttämättä, TuTo Volleyn urheilutoimenjohtaja Oskari Eko kommentoi seuran tiedotteessa.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä