To­taa­li­nen su­la­mi­nen ja ohi­pe­lit jäivät kal­va­maan Arctic Volleyn Jenni Jan­tus­ta – "Eniten har­mit­taa, kun hä­vi­sim­me huo­nol­la pe­laa­mi­sel­la"

Arctic Volley menetti runkosarjan loppupuolella tärkeitä pisteitä keskikastin päävastustajilleen.

Kapteeni Jenni Jantunen ei pelannut pudotuspeleissä nilkkavamman takia. Jantusen paluuseen olisi mennyt vielä kuukauden verran.
Kapteeni Jenni Jantunen ei pelannut pudotuspeleissä nilkkavamman takia. Jantusen paluuseen olisi mennyt vielä kuukauden verran.
Kuva: Jussi Leinonen

Puolivälierävaiheessa pudonneen Arctic Volleyn kapteeni Jenni Jantunen joutui seuraamaan ratkaisupelejä vaihtopenkiltä. Jantunen pyöräytti nilkkansa kuukausi sitten ja toipumisennuste oli kahdeksan viikkoa.

– Tiesin, että tälle kierrokselle en ainakaan pääse mukaan.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä