Tilaajille

Tornion IHC tä­räyt­tää ta­voit­teen Suo­mi-sar­ja­nou­sus­ta, Et-Pol­la on mie­les­sä fi­naa­li­pe­lit mutta rahkeet ylös­päin lop­pu­vat

TIHC:n ilonaiheet olivat viime kaudella vähissä. Sarjapaikka kuitenkin säilyi, ja juhlavuodelle seuralla on isommat haaveet.
TIHC:n ilonaiheet olivat viime kaudella vähissä. Sarjapaikka kuitenkin säilyi, ja juhlavuodelle seuralla on isommat haaveet.
Kuva: Pekka Aho / Arkisto

2-divisioonan pohjoislohko käynnistyy Kemijärven Kiekon, Tornion IHC:n sekä ylitorniolaisen Et-Pon osalta viikonloppuna. Viime kaudella joukkueiden tiet veivät eri suuntiin: kun KeKi ja Et-Po pelasivat pronssiottelussa, TIHC joutui karsimaan sarjapaikkansa puolesta.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä