Tilaajille

Simon Kiri haki pu­ku­ko­pis­ta asen­net­ta Sei­nä­joel­la: "Täällä Ete­lä-Poh­jan­maal­la pitää painaa vähän isom­mal­la tun­teel­la"

Simon Kiri jokerilyöjä Valtteri Virtanen oli jälleen hyvässä vireessä. Virtanen löi neljä tavallista juoksua ja kiersi itse kunnarin.
Simon Kiri jokerilyöjä Valtteri Virtanen oli jälleen hyvässä vireessä. Virtanen löi neljä tavallista juoksua ja kiersi itse kunnarin.
Kuva: Iiro Kerkelä/arkisto

Simon Kiri jäi vielä ensimmäisellä jaksolla altavastaajaksi Seinäjoen Maila-Jussien vieraana, mutta tauolla pukukopissa setvittiin omaan peliin uusi ote ja kotijoukkue sai taipua kotiutuslyöntikisaan venähtäneessä ottelussa 1–2 (7-5, 0-2, 2-3) tappioon.

Hyvää äitienpäivää!

Lue Lapin Kansa Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Verkkosivujen rajaton lukuoikeus Näköislehdet (ma, ke ja pe) ja arkisto Galleriat Sovellus Lapin Kansa Live -lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä