Sas­ta­mo­lo pelasi ku­rin­alai­ses­ti ja palasi voit­to­jen tielle ko­ti­sa­lis­saan – Eemeli Kvist hääri maa­li­tyk­ki­nä

Sastamolo reivasi viikonvaihteessa kurssiaan salibandyn Suomisarjassa, kun se otti kaksi kotivoittoa. Lauantaina kukistui porilainen Pihlavan Työväen Urheilijat 7–4 ja sunnuntaina SB Vaasa 7–5 (2-0, 2-3, 3-2).

Kemiläisjoukkue katkaisi näin kolmen ottelun tappioputkensa.

– Tämä oli Sastamolon näköinen viikonloppu. Löysimme puoli kautta kadoksissa olleen peli-identiteettimme. Pisteet otettiin kurinalaisen pelin kautta, myhäili Sastamolon päävalmentaja Jaakko Kvist.

Kesällä on aikaa lukea!

Nappaa Lapin Kansa Digin ensimmäiset _2 kk 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Ilmoita asiavirheestä