Sä­res­tö­nie­men museo siirtyi vir­tuaa­liai­kaan

Tarjolla on myös luento ja kurssi, joista toiseen pitää ilmoittautua heti ja toiseenkin viikon kuluessa.

Reidar Särestöniemen museo Kittilän Kaukosessa on yleisöltä suljettu koronaviruksen vuoksi, mutta Facebookissa pääsee tutustumaan esimerkiksi kuukauden taiteilijoiden näyttelyihin.

Myös kaksi luentoa ja kurssi järjestetään virtuaalisesti kevätkaudella. Kurssit liittyvät Reidar Särestöniemen juhlavuoteen. Taiteilijan syntymästä tulee kuluneeksi 95 vuotta.

Niin herää karhukoiras kevääseen on kaksiosainen verkkoluento, johon tulee ilmoittautua viimeistään 30.3.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä