Rovaniemeläinen Teatiamo ja helsinkiläinen Klaus K designhotelli aloittavat yhteistyön, kun hotelli ottaa Teatiamon puiset dildot ja anustapit myyntivalikoimiinsa.
– Haluamme osaltamme tuoda esille suomalaista designia hyvin avarakatseisesti. Tiedämme, että vieraamme kokevat hotellit usein romanttisina paikkoina, joten tästäkin syystä Teatiamon tuotteet sopivat mainiosti myyntivaikoimiimme, kertoo Klaus K hotellin Hotelli- ja markkinointipäällikkö Tero Thynell tiedotteessa.
Teatiamon suunnittelija ja perustaja Tea Latvala kertoo Klaus K:n olevan nyt ensimmäinen hotelli joka on ottanut rovaniemeläisyrityksen tuotteet myyntiinsä.
– Seksuaalisuus on luonnollinen osa ihmisten elämää, eikä sitä pidä millään lailla demonisoida ja piilotella.