Ro­va­nie­me­läi­nen jal­ka­pal­lo­ju­nio­ri koki kovia – Nor­we­gian kiel­täy­tyi pääs­tä­mäs­tä tätä Lontoon ko­nee­seen, vaikka paperit olivat kun­nos­sa

Rovaniemi Unitedin B-junioreiden pelaaja koki kovia lokakuun lopussa, kun Norwegian esti häneltä pääsyn koneeseen Helsinki-Vantaalla.

Joukkue oli matkalla Lontooseen ja Amsterdamiin pelaamaan London Eastia vastaan, katsomaan Valioliigan ottelua ja tutustumaan Ajax Amsterdamin stadioniin.

Rovaniemen lentokentällä kaikki oli vielä hyvin ja koko porukka kasassa.
Rovaniemen lentokentällä kaikki oli vielä hyvin ja koko porukka kasassa.

Alun perin joukkueen oli määrä lentää Norwegianilla Rovaniemeltä suoraan Lontooseen, mutta lentoyhtiö muutti lennon kulkemaan Helsinki-Vantaan kautta.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä