RoPS P17 menetti SM-kar­sin­nas­sa ta­sa­pe­li­pis­teen­sä ja pääsy SM-sar­jaan jää hius­kar­van varaan

Rovaniemen Palloseuran P17-ikäluokan joukkue kärsi murheellisen tappion sunnuntaina Oulussa. Kotijoukkue AC Oulu/OLS kuittasi pisteet maalein 2–1.

RoPS:n maalin teki avausjaksolla Vertti Kyllönen. Oululaisjoukkue tasoitti pelin toisella jaksolla ja vasta aivan lisäajan loppuhetkillä teki myös voittomaalin. Se murensi RoPS:n päivän.

RoPS on kerännyt 13 ottelusta pisteitä yhdestä voitosta ja kolmesta tasapelistä, yhteensä siis kuusi pistettä.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä