Tilaajille

Ro­Ki-kas­vat­ti Saa­ri­jär­vi liittyy Lei­jo­nen MM-ryh­mään

Rovaniemeläisen Vili Saarijärven kausi päättyi Sveitsissä välierätappioon.

Vili Saarijärvi oli keväällä 2024 katsomassa vanhassa kotikaupungissaan RoKin ja IPK:n Mestis-ottelussa.
Vili Saarijärvi oli keväällä 2024 katsomassa vanhassa kotikaupungissaan RoKin ja IPK:n Mestis-ottelussa.
Kuva: Pekka Aho

Rovaniemen Kiekon kasvatti Vili Saarijärvi liittyy Leijonien MM-ryhmään, ja pelaa Suomi-paidassa ensimmäisen kerran ensi viikonlopun Tshekin maajoukkueturnauksessa.

Sveitsin liigassa Genève-Servette HC:ta edustava puolustaja on pelannut Suomen paidassa kaksissa edellisissä MM-kisoissa.

Saarijärven, Jesse Puljujärven, Sakari Mannisen ja Markus Granlundin Genève-Servette HC:n kausi päättyi Sveitsissä välierätappioon.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – löydä suosikkisi klassikoiden ja uutuuksien joukosta.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä