Tilaajille

Poh­jois-Ma­ke­do­nial­la 90 mi­nuut­tia aikaa täyttää "koko maan unelma" – Por­tu­ga­li on suo­sik­ki, mutta tietää Italian pu­dot­ta­neen vas­tus­ta­jan vaa­ral­li­suu­den

Porto

Kymmenellä eurooppalaismaalla on paikka varattuna Qatarissa loppuvuonna pelattavaan jalkapallon miesten MM-lopputurnaukseen, ja kaksi tikettiä leimataan tällä viikolla. Jatkokarsinnan finaaleissa pelataan tiistaina ottelut Portugali–Pohjois-Makedonia ja Puola–Ruotsi. Maanosan 13. eli viimeinen MM-paikka ratkeaa Walesin kohdatessa Ukrainan tai Skotlannin vielä määrittelemättä olevana ajankohtana.

Pohjois-Makedonia järjesti viime torstaina todellisen sensaation, kun se pudotti jatkokarsinnan avauskierroksella Euroopan mestarin Italian.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä