Jääkiekon liigaseura Lahden Pelicans on hankkinut kaksi tasokasta vahvistusta seuran PR-tehtäviin. Seuran tuoreet värväykset ovat entinen päävalmentaja Hannu Aravirta ja tähtipelaaja Marko Jantunen.
Kaksikko jakaa Pelicansin kotiotteluissa lajituntemuksensa lounge-vieraille. Pelien jälkeen he osallistuvat jälkipeleihin klubiravintolassa.
- Kiva palata radiotöiden jälkeen taas töihin hallille katsomaan Pelicansin pelejä ja kertomaan jääkiekosta ylipäätänsä. Luulen, että minulla on vähän pintaa ja kokemusta kertoakin jotain pelistä sieltä pinnan alta ja antaa briiffiä ennen otteluita, mikä tuo taas normaaleille lätkäfaneille uusia kulmia katsoa kiekkoa, Marko Jantunen kommentoi uutta pestiään.
Aravirta valmensi Pelicansia viimeksi kaudella 2013–14.
- Minulla on Pelicansista mukavat muistot. On todella hienoa olla jälleen mukana toiminnassa, Aravirta iloitsi.