"Mosan" uusi osoite on Sei­nä­joen Jal­ka­pal­lo­ker­ho – siirtyy lai­na­so­pi­muk­sel­la pois AC Oulusta

Seinäjoen Jalkapallokerho AC Oulu ovat tehneet loppukauden mittaisen lainasopimuksen keskikenttäpelaaja Moshtagh Yaghoubin siirrosta SJK-paitaan. 27-vuotias Yaghoubi on yksi Suomen tunnetuimpia jalkapalloilijoita ja edustanut Suomea myös maajoukkueissa. Mosa -lempinimellä tunnettu keskikentän taistelija nähdään SJK-paidassa nyt myös toista kertaa urallaan.

– Tosi hyvillä fiiliksillä tulen takaisin. Vielä olen loukkaantuneena, että tässä menee pari viikkoa ennen kuin pääsen kentälle.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä