Miten on­nis­tua yh­teis­kun­nal­li­ses­sa kes­kus­te­lus­sa ja tehdä vai­ku­tus ylei­söön? Hyvä po­liit­ti­nen puhuja menee suoraan asiaan

Kysymys on esillä heinäkuussa, kun Porissa järjestetään viisipäiväinen Suomi-areena. Puhetaidon kouluttaja ja kokeneet keskustelijat antavat neuvonsa tehokkaaseen puhumiseen.

Lähes 200 keskustelutilaisuutta ja yli 900 puhujaa.

Heinäkuun toisella viikolla Porissa käyntiin pärähtävä Suomi-areena tarjoilee viiden päivän ajan suomalaisille ison kirjon poliittisia ja yhteiskunnallisia keskusteluja, joissa puidaan muun muassa ilmastonmuutosta, koulutusta ja väestön vanhenemista. Muutenkin tavallisella kansalaisella on enemmän mahdollisuuksia vaikuttaa esiintymällä kuin koskaan ennen.

Miten kuumissa poliittisissa keskusteluissa pärjää parhaiten, ja millaisia taktiikoita niissä kannattaa käyttää? Kysyimme neuvoa puhetaidon kouluttajalta Juhana Torkilta .

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Ilmoita asiavirheestä