Mes­tik­sen pahat pojat pe­laa­vat RoKissa – Lauri Heino ja Aleksi Kent­tä­maa toi­vo­vat pu­do­tus­pe­lei­hin sal­li­vaa linjaa: "Mestis on liian pehmeä sarja"

Lauri Heino ja Aleksi Kenttämaa olivat Mestiksen jäähypörssin voittajat. RoKi aloittaa lauantaina pudotuspelitaipaleensa Joensuussa.

Joensuun Kiekko-Poikien Nicolas Werbik kamppaili loppuun asti Mestiksen pistepörssin voitosta ja Aaron Miller maalipörssin kärkipaikasta, mutta joensuulaisten ykköstähdet jäivät molemmissa pörsseissä hopealle.

Myös joukkueen maalivahti Leevi Nikkinen oli kakkonen niin torjuntaprosenteissa kuin päästettyjen maalien keskiarvossa.

Rovaniemen Kiekolle sen sijaan tipahti pörssivoitto yhdessä kategoriassa, kun Lauri Heino, Aleksi Kenttämaa ja Saku Kivinen ottivat jäähypörssin kolmoisvoiton.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä