Vaalikone: Katso Lapin Kansan vaa­li­ko­nees­ta, kuka eh­dok­kais­ta on lä­him­pä­nä aja­tus­maail­maa­si

Urheilu: RoKi tuup­paa­mas­sa Pe­li-Kar­hut ke­sä­lo­mal­le – kak­kos­erä oli neljän maalin herk­ku­het­ki

Vaalit: Lap­pi­lai­set ovat ah­ke­rim­pia en­nak­ko­ää­nes­tä­jiä koko maassa

Mainos: Mitä enemmän tiedät sitä helpommin äänestät, tilaa tästä Lapin Kansa 2 kk 59,90 euroa

Tilaajille

"Jän­nit­ti enemmän kuin tree­neis­sä" – Jonne Tah­va­nai­nen ja Eetu Yli­su­van­to nou­si­vat en­sim­mäis­tä kertaa kil­pa­ke­hään

Rovaniemen Reippaan treenikaverukset Jonne Tahvanainen ja Eetu Ylisuvanto nousivat lauantaina ensimmäistä kertaa kilpakehään. Lapin Lukon salilla, Rovaniemellä isketyissä nyrkkeilykilpailuissa Tahvanaisen ja Ylisuvannon kamppailu C-poikien 54 kilon sarjassa meni sen verran tiukaksi, että tuomareidet äänet hajosivat.

Tahvanainen voitti tasaväkisen taiston 2–1.

Lue Digiä 1 kk _vain 1 €_

Tilauksella pääset lukemaan rajoituksetta tämän ja muita kiinnostavia artikkeleita, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.