Ivalon ve­sic­ross hui­pen­tui avoimen luokan fi­naa­liin – Antti Holm­berg voit­toon kun Morten Blien upotti kelk­kan­sa

Noin 2000 katsojaa todisti lauantaina paikan päällä Ivalon suurinta kesätapahtumaa, Ivalon vesicrosskisoja, jotka järjestettiin ensimmäisen kerran jo 30 vuotta sitten vuonna 1992. Viime vuonna kisa jäi koronan takia ajamatta.

Yleisöä pieni välivesisade ei välittämättä haitannut, vaan hauskaa riitti kello kymmenestä iltakuuteen.

Avoimeen luokkaan oli ilmoittautunut 18 kuskia, semipro-luokkaan 28, harrastejoukkoon 22 ja alle 600-kuutioisiin kahdeksan.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä