Iiro Vanha, 24, palaa futsalin pariin, ja liittyy Ykkösessä pelaavan Tornion Palloveikkojen riveihin. Hän on pelikelpoinen jo ToPV:n seuraavassa ottelussa sunnuntaina Pihlavan Työväen Urheilijoita vastaan Tornion Putaan hallilla.
Vanha on pelannut futsalissa toistakymmentä A-maaottelua, ja oli voittamassa Suomen väreissä Pohjoismaiden mestaruutta viime ja toissa vuonna. Tänä vuonna Vanha on kuitenkin keskittynyt jalkapalloiluun, ja pelasi PS Kemin Veikkausliigajoukkueessa tällä kaudella 26 ottelua tehden yhden maalin.
Futsalissa Vanha edusti aikaisemmin FC Kemiä, ja toimi myös joukkueen kapteenina. Hän pelasi FC Kemin riveissä 58 ottelua futsal-liigassa ja teki niissä 35 maalia. Viimeksi Vanha pelasi futsalin Ykkösessä kaudella 2014-15 jolloin hän teki FC Kemille 17 maalia pelaamassaan 16 ottelussa.