"Ei auta pistää päätä pen­saa­seen, toi­vot­ta­vas­ti tässä otet­tiin nyt poh­ja­kos­ke­tus" – Lii­gaP­lo­ki jatkoi ala­vi­rei­sen Arctic Volleyn tap­pio­put­kea

LiigaPlokin torjunta oli kotijoukkuetta terävämpi. Arctic Volleyn Iida Mikkonen yrittää löytää aukon torjunnasta.
LiigaPlokin torjunta oli kotijoukkuetta terävämpi. Arctic Volleyn Iida Mikkonen yrittää löytää aukon torjunnasta.
Kuva: Pekka Aho

Arctic Volley Rovaniemen tappioputki lentopallon naisten mestaruusliigassa jatkui yllättäen maanantai-iltana kotiluolassa Lapin urheiluopistolla pihtiputaalaista LiigaPlokia vastaan. Viiden hävityn ottelun jälkeen odotettiin kotivoittoa, mutta toisin kuitenkin kävi.

LiigaPloki halusi kahdesta tappioputkessa olleesta joukkueesta voittoa enemmän ja sai sen viisieräinen väännön jälkeen lukemin 2–3.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä