MM-jalkapallo

Jalkapallon MM-kisat: katso koko ohjelma tästä

TATYANA ZENKOVICH
Jalkapallon MM-kisat: katso koko ohjelma tästä
Lauri Lehtinen

Lohkovaihe

Pvm Ottelu Kello Pelipaikka

14.6. Venäjä–S-Arabia (A) 18.00 Moskova (L)

15.6. Egypti–Uruguay (A) 15.00 Jekaterinburg

15.6. Marokko–Iran (B) 18.00 Pietari

15.6. Portugali–Espanja (B) 21.00 Sotshi

16.6. Ranska–Australia (C) 13.00 Kazan

16.6. Argentiina–Iran (D) 16.00 Moskova (S)

16.6. Peru–Tanska (C) 19.00 Saransk

16.6. Kroatia–Nigeria (D) 22.00 Kaliningrad

17.6. Costa Rica–Serbia (E) 15.00 Samara

17.6. Saksa–Meksiko (F) 18.00 Moskova (L)

17.6. Brasilia–Sveitsi (E) 21.00 Rostov

18.6. Ruotsi–Etelä-Korea (F) 15.00 N. Novgorod

18.6. Belgia–Panama (G) 18.00 Sotshi

18.6. Tunisia–Englanti (G) 21.00 Volgograd

19.6. Kolumbia–Japani (H) 15.00 Saransk

19.6. Puola–Senegal (H) 18.00 Moskova (S)

19.6. Venäjä–Egypti (A) 21.00 Pietari

20.6. Portugali–Marokko (B) 15.00 Moskova (L)

20.6. Uruguay–S-Arabia (A) 18.00 Rostov

20.6. Iran–Espanja (B) 21.00 Kazan

21.6. Tanska–Australia (C) 15.00 Samara

21.6. Ranska–Peru (C) 18.00 Jekaterinburg

21.6. Argentiina–Kroatia (D) 21.00 N. Novgorod

22.6. Brasilia–Costa Rica (E) 15.00 Pietari

22.6. Nigeria–Islanti (D) 18.00 Volgograd

22.6. Serbia–Sveitsi (E) 21.00 Kaliningrad

23.6. Belgia–Tunisia (G) 15.00 Moskova (S)

23.6. E-Korea–Meksiko (F) 18.00 Rostov

23.6. Saksa–Ruotsi (F) 21.00 Sotshi

24.6. Englanti–Panama (G) 15.00 N. Novgorod

24.6. Japani–Senegal (H) 18.00 Jekaterinburg

24.6. Puola–Kolumbia (H) 21.00 Kazan

25.6. Uruguay–Venäjä (A) 17.00 Samara

25.6. S-Arabia–Egypti (A) 17.00 Volgograd

25.6. Espanja–Marokko (B) 21.00 Kaliningrad

25.6. Iran–Portugali (B) 21.00 Saransk

26.6. Australia–Peru (C) 17.00 Sotshi

26.6. Tanska–Ranska (C) 17.00 Moskova (L)

26.6. Nigeria–Argentiina (D) 21.00 Pietari

26.6. Islanti–Kroatia (D) 21.00 Rostov

27.6. Etelä-Korea–Saksa (F) 17.00 Kazan

27.6. Meksiko–Ruotsi (F) 17.00 Jekaterinburg

27.6. Serbia–Brasilia (E) 21.00 Moskova (S)

27.6. Sveitsi–Costa Rica (E) 21.00 N. Novgorod

28.6. Japani–Puola (H) 17.00 Volgograd

28.6. Senegal–Kolumbia (H) 17.00 Samara

28.6. Panama–Tunisia (G) 21.00 Saransk

28.6. Englanti–Belgia (G) 21.00 Kaliningrad

…Sijoitusottelut

30.6. 1/4 välierä 1C–2D 17.00 Kazan

30.6. 1/4 välierä 1A–2B 21.00 Sotshi

1.7. 1/4 välierä 1B–2A 17.00 Moskova (L)

1.7. 1/4 välierä 1D–2C 21.00 N. Novgorod

2.7. 1/4 välierä 1E–2F 17.00 Samara

2.7. 1/4 välierä 1G–2H 21.00 Rostov

3.7. 1/4 välierä 1F–2E 17.00 Pietari

3.7. 1/4 välierä 1H–2G 21.00 Moskova (S)

6.7. 1/2 välierä 1A–2B/1C–2D 17.00 N. Novgorod

6.7. 1/2 välierä 1E–2F/1G–2H 21.00 Kazan

7.7. 1/2 välierä 1F–2E/1H–2G 17.00 Samara

7.7. 1/2 välierä 1B–2A/1D–2C 21.00 Sotshi

10.7. välierä: 6.7. voittajat 21.00 Pietari

11.7. välierä: 7.7. voittajat 21.00 Moskova (L)

14.7. pronssiottelu 17.00 Pietari

15.7. loppuottelu 18.00 Moskova (L)

…


Lue myös nämä


Kirjoita kommentti

Perustele, kirjoita selkeästi, älä vähättele ihmisiä, ÄLÄ HUUDA. Pysy aiheessa ja muista käytöstavat. Kommentit luetaan ja tarvittaessa muokataan ennen julkaisua.

Meillä on nollatoleranssi alatyyliselle ilmaisulle, henkilöön käyvälle arvostelulle ja vihamielisyydelle. Emme julkaise kommentteja, joiden ainoa sisältö on negatiivinen mielipide vailla perusteluja. Jätämme julkaisematta myös ne kommentit, joissa ei lainkaan piitata oikeinkirjoituksesta kuten isoista alkukirjaimista tai välilyönneistä.

Kiitos etukäteen rakentavasta kommentistasi!

Lue myös